Trening Mentalny
Czołowi zawodnicy wiedzą, że o sukcesie lub porażce w wyczynowym sporcie w 70% decyduje ich głowa.
Dzięki maksymalnej orientacji na cel, systematycznemu treningowi oraz doświadczeniu w towarzyszeniu czołowym sportowcom możemy optymalnie aktywować zasoby oraz likwidować ewentualne blokady. W ten sposób droga do sukcesu stanie otworem.
Osiągnij maksimum przez Trening Mentalny
Celem prowadzonego przeze mnie treningu mentalnego jest Twoje świadome wejście w tzw. Stan Doskonałości (State of Excellence).
Sportowcy wprowadzeni w ten stan mają poczucie perfekcyjnego uprawiania swojej dyscypliny, wykonywania zadań i czynności, emocjonalnej przewagi nad rywalem. Zwątpienie, obawa czy niepewność nie mają tu racji bytu.
Stan, w którym będziesz osiągał wyżyny swoich sportowych możliwości. Czy jesteś gotowy na jego osiągnięcie Twojego „State of Excellence”?
Czym jest State of Excellence?
Trening mentaln w sporcie nie można uważać za metodę ściśle naukową, gdyż nie bazuje na jednolitej teorii wpływu na umysł (tak jak np. psychologia czy psychiatria ).
Jest to raczej zbiór technik z zakresu psychologii, NLP, kinezjologii sportowej, Qigong oraz najnowszych badań naukowych dotyczących efektywniejszego wykorzysty- wania umysłu (mózgu).
Celem treningu mentalnego jest zwiększenie lub zoptymalizowanie umiejętności spor- towca w dyscyplinie którą uprawia.
Do umiejętności tych należą m.in.:
- wyznaczanie celów,
- odpowiednia motywacja,
- optymalne pobudzenie i koncentracja,
- radzenie sobie ze stresem,
- sztuka relaksu,
- optymistyczna postawa życiowa,
- sprawność porozumiewania się (pozytywna komunikacja wewnętrzna oraz zewnętrzna)
Trening indywidualny
Wielu sportowców odczuwa, że w dniu zawodów brakuje im dyspozycji osiąganych w czasie treningów: nagle „zniknęły” lub są „niedostępne”. Dlatego niezwykle ważna jest pełna koncentracja w trakcie zawodów. Wtedy ruch odbywa się zupełnie nieświadomie w tzw. stanie „flow”.
Trening drużynowy
Znane powiedzenie „całość jest więcej warta niż suma jej części” szczególnie dotyczy sportów drużynowych. W wielu przypadkach bez fachowej pomocy z zewnątrz, trudno z wybitnych indywidualności i osobowości stworzyć prawdziwy zespół.
Trening po kontuzji
Sportowiec w trakcie kariery mierzy się z wieloma przeciwnościami. Kontuzja jest czymś szczególnym. By po takim doświadczeniu jak najszybciej wrócić do formy niezbędny jest coaching mentalny, ponieważ poza urazem fizycznym, często poważniejsze do pokonania jest obciążenie psychiczne.