Norbert Bradel - trener mentany dla sportowców
Trening mentalny Hipnoza sportowa Kinsporth Life Kinetik Coaching

Profesionalny trener mentalny - Norbert Bradel

Kim jest trener mentalny?

Nazywam się Norbert Bradel. Jestem profesjonalnym trenerem mentalnym. Pomagam sportowcom osiągnąć sukces w dyscyplinie, którą uprawiają i w ich życiu.

Po dwunastu latach pracy w wielkich korporacjach na stanowiskach od inżyniera serwisu do product managera (m.in. w Deutsche Telekom i Siemensie) otrzymałem sygnał, że podążam niewłaściwą drogą.

Zostałem zmuszony do zupełnie innego spojrzenia na swoje życie...

W 2007 roku uległem urazowi kręgosłupa. Jako osoba aktywna sportowo nie mogłem poruszać się tak, jakbym tego chciał. Było to jednak mało ważne wobec bolesnego dla mnie smutku mojego syna, z którym nie mogłem zagrać w piłkę.

Gdy przypominałem sobie, jak aktywnie spędzałem czas z dziećmi, wtedy nie wiedziałem jak było to ważne oraz jaką lawinę zdarzeń wywołam. Najpierw dostałem w prezencie książkę Lance’a Armstronga „Mój powrót do życia”. Inna książka - Hermanna Maiera „The Race of my Life” - stała się dla mnie kamieniem milowym na drodze do zdrowia i nowego życia.

Zająłem się swoim rozwojem osobistym. Zacząłem stosować poznane techniki, a zarazem szukać alternatywnych sposobów leczenia takich jak trening mentalny, tradycyjna medycyna chińska, kinezjologia, hipnoza. Wszystkie te metody łącznie sprawiły, że dzisiaj jestem zdrowy.

Jestem przekonany, że to co się ze mną stało najtrafniej wyrażają słowa Olivera Wendell Homesa:

Umysł ludzki, który rozwinął się dzięki nowym ideom, nigdy nie wraca do poprzedniego wymiaru.

Podążając tą nową ścieżką coraz intensywniej zacząłem zajmować się tematyką szeroko pojętego treningu mentalnego. Najpierw uczestniczyłem w wielu warsztatach i kursach NLP w kraju.

Był to jednak tylko bilet wstępu do zupełnie nowego świata. Poznałem go dzięki moim wykładowcom i mentorom. Są wśród nich m.in.: prof. dr. Kurt Tepperwein, prof. dr. Gerhart Eggetsberger, dr. Reinhard Wieltsc, dr. Werner Klingelhöffer. Zawdzięczam im największą przygodę mojego życia i urzeczywistnienie Słów J. J. Kennedy’ego:

Kiedy, jeśli nie teraz? Gdzie jeśli nie tutaj? Kto jeśli nie my?

Od 2010 roku jako niezależny trener współpracuję z jednymi z najlepszych trenerów Niemiec oraz Austrii.

W roku 2011 poszerzyłem swoje kwalifikacje o Life Kinetik® oraz hipnozę sportową. Dzięki temu mogę zaproponować najlepsze rozwiązania w trakcie sesji treningowych.

Twoja wizja jest moim wyzwaniem – razem wygramy!

Moim wyzwaniem jako trenera jest to, byś dostrzegł swoją wewnętrzną siłę. Dlatego chciałbym Ci towarzyszyć kiedy doświadczasz zmian w życiu, poznajesz swoje możliwości, doświadczasz tego, co do tej pory w Tobie tylko drzemało, byś potrafił na nowo zdefiniować swój cel i odniósł sukces.

Jeśli jesteś wyczynowym sportowcem, któremu mogę zaoferować swoją pomoc zapraszam do osobistego kontaktu w uzgodnionym terminie.