Norbert Bradel - trener mentany dla sportowców
Trening mentalny Hipnoza sportowa Kinsporth Life Kinetik Coaching

Media o mnie

Rozpracowujemy Jose Mourinho. Po co mu te wszystkie gierki?“

Z jednej strony stanowczy menedżer, słynącym z kontrowersyjnych komentarzy. Z drugiej strony opiekuńcza i spokojna osoba. Jaki naprawdę jest Jose Mourinho?

więcej
Piast potrzebuje dwudziestu nowych zawodników!

Jak słyszę, co mówi trener Angel Perez Garcia, łapię się za głowę – mówi Norbert Bradel, trener mentalny mistrzów sportu.Jego zdaniem iberyjski eksperyment w Piaście może się nie udać, bo trener nie ma wyznaczonego długofalowego celu.– To zawodnik może myśleć tylko o najbliższym meczu, nietrener – dodaje.

więcej
Neuer. Znaczy “nowszy“

Oliver Kahn mówił kiedyś, że w czasie meczów włączał „wzrok tunelowy”. Przez 90 minut patrzył tylko i wyłącznie na piłkę. Dziś są inne czasy – bramkarz to też zawodnik, więc musi patrzeć, gdzie kto jest ustawiony, musi czytać grę, podpowiadać, panować nad całym ciałem i grać również nogami. Nowoczesny bramkarz nie może patrzeć tylko i wyłącznie na piłkę.

więcej
Matura 2014: Zrelaksuj się! Posłuchaj specjalnego nagrania...

Egzamin maturalny to wielki i długotrwały stres, dlatego bardzo ważna jest umiejętność relaksowania się. Z myślą o tegorocznych maturzystach Norbert Bradel, trener mentalny pracujący ze sportowcami, opracował tekst specjalnego nagrania relaksacyjnego.

więcej
Matura 2014: Ten poradnik pomoże Ci się odprężyć i pozytywnie zmotywować!

Matura to dla każdego młodego człowieka nie lada wyzwanie. Poradnik, przygotowany specjalnie dla Was przez Norberta Bradla - trenera mentalnego pracującego ze sportowcami, pomoże Wam przetrwać egzaminacyjny maraton.

więcej
Egzamin gimnazjalny 2014. Poradnik trenera mentalnego sportowców

Egzamin gimnazjalny jest wyzwaniem, dlatego pomagamy Wam jak najlepiej się do niego przygotować. Specjalnie dla Was trener mentalny sportowców Norbert Bradel stworzył poradnik, w którym podpowiada, jak dobrze psychicznie nastawić się do egzaminu.

więcej
Egzamin gimnazjalny 2014. Trener mentalny radzi gimnazjalistom: Trzeba polubić uczucie stresu

"Warto zaplanować ten ważny dzień na tyle, na ile możemy. Czasu przed godziną zero nie traćmy na gdybanie, co będzie, jeśli się nie uda" - radzi uczniom przygotowującym się do egzaminu gimnazjalnego trener mentalny sportowców Norbert Bradel.

więcej
„Porażka to nie człowiek” – rozmowa z Norbertem Bradelem cz. II

Zgodnie z zapowiedzią, prezentuję drugą część rozmowy z Norbertem Bradelem, jedynym w Polsce licencjonowanym trenerem Life Kinetik, współpracującym od strony mentalnej z klubami, zawodnikami i trenerami z Bundesligi.

więcej
„Porażka to nie człowiek” – rozmowa z Norbertem Bradelem cz. I

Wczoraj pisałem, jak zachodnie kluby pracują nad mózgami zawodników. Na podstawie profili dominacyjnych są w stanie stwierdzić, czy dany piłkarz poradzi sobie na najwyższym poziomie. Tematyka zainteresowała mnie na tyle...

więcej
W piłkę nożną gra się głową.

Jak najlepsze kluby świata trenują... mózgi zawodników Często powtarza się, że piłka nożna to prosta gra, a by to udowodnić przywołuje się nieśmiertelny, bzdurny argument o 22 facetach ganiających za kawałem skóry, jakby zapominając, że w ten sposób można...

więcej
Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

„Styczeń jest świetnym miesiącem na opracowanie celów na cały rok. Jeśli zmiana ma poprawić nasze życie, lepiej dobrze ją przemyśleć i zaplanować” – mówi w rozmowie z Magdaleną Wojtoń trener mentalny Norbert Bradel.

więcej
Więcej niż spowiedź

Niestety, w większości klubów piłkarskich trenowanie mięśni odbywa się kosztem ćwiczenia umysłu. A najważniejszy "mięsień" znajduje się właśnie między uszami - stwierdza Norbert Bradel, trener przygotowania mentalnego, który od marca współpracował Cracovią.

więcej