Norbert Bradel - trener mentany dla sportowców
Trening mentalny Hipnoza sportowa Kinsporth Life Kinetik Coaching

Life Kinetik®- Nowoczesny trening umysłu

Wykorzystaj możliwości ruchowe swojego ciała i aktywuj rezerwy umysłu!

Każdy z nas dysponuje 100 miliardami komórek mózgowych. Niestety, wykorzystujemy je tylko w niewielkim stopniu. Trenując mięśnie niejednokrotnie zupełnie o nich zapominamy, a przecież bez odpowiednich impulsów z naszego umysłu nawet największe mięśnie pozostaną w bezruchu.

Tymczasem Life Kinetik®® to genialny, a zarazem prosty sposób łączenia nowoczesnego treningu umysłu z aktywnością fizyczną. Z powodzeniem korzysta z niego wielu piłkarzy, tenisistów, narciarzy, szczypiornistów, siatkarzy, koszykarzy, golfistów oraz managerów czy biznesmenów.

Na czym polega Life Kinetik®?

Poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane naszemu ciału zmuszamy umysł do rozwoju. Polega to na tworzeniu nowych połączeń neuronowych, a co za tym idzie, wzorców myślowych. Stajemy się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni jednocześnie zwiększając odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększamy możliwości naszego umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.

Nasz umysł w czasie treningu zdecydowanie bardziej się aktywizuje, gdy możemy liczyć na nagrodę w postaci dobrej zabawy. Przypominają się szkolne czasy, kiedy byliśmy chwaleni i doceniani po prawidłowym wykonaniu zadania. To nie tylko nas budowało, ale także motywowało do dalszych starań by stawać się jeszcze lepszym. Dzieje się tak również w trakcie treningu sportowca czy managera.

Co daje

Life Kinetik® korzysta z możliwości twojego ciała, aby aktywować potencjał umysłu. Trening nie jest męczący i nie stresuje, a wspiera w osobistym rozwoju niezależnie od tego czy jesteś wyczynowym sportowcem, czy pracującym za biurkiem managerem.

Zaledwie jedna godzina w tygodniu wystarczy, aby w krótkim czasie zaobserwować pierwsze pozytywne zmiany.


Life Kinetik

.

.

.

Ogólne efekty treningu

  • redukcja stresu emocjonalnego
  • poprawa koncentracji i zdolność percepcji
  • wzrost potencjału fizycznego i psychicznego
  • spadek ilości błędów
  • wzrost świadomości oraz pewności siebie
  • fizyczny relaks